KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15051028
nr 1505 1028
Rune Hagberg
(1924-2015), Sverige
Tusch, Signerad, daterad -58. Bildmått: 97x61 cm, yttermått inklusive ram: 119x80 cm
Kondition: saknar glas, slitage
Rune Hagberg, svensk bildkonstnär född 1924, död 2015.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 28 november 2022
kl 19:05:46
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr